Az MKIF Zrt. Megáll az ész sorozata újabb epizódjához érkezett. A helyszín ezúttal az M3-as autópálya, a főszereplő pedig egy piruettező autós.
Lassan itt a karácsony és sokan Diótörő balett- lázban égnek. Na, most nem tudjuk, hogy a videóban látható autóban éppen Csajkovszkij Virágkeringője szólt-e, de az fix, hogy olyat pördült, amit egy balett táncos is megirigyelt volna. A pálya sónedves volt, mivel a hókotrók előtte takarították és sózták az utat. Vélhetően nyári gumival közlekedett a sofőr és folyamatosan tapasztaljuk, hogy sokan vannak az utakon, akik még mindig nem cserélték le a nyári gumit télire.
Télen minden előkészület és vezetés közbeni mozdulat extrán fontos!
- - aki még nem tette, a lehető leghamarabb váltson téli gumira!
- - csak úgy indulj el, ha a szélvdő teljes egészén kilátsz!
- - ha elkezd párásodni az ablak, azonnal kapcsolj klímát, hogy kiláss!
- - az aktuális út-és látási viszonyoknak megfelelően kapcsolj lámpát az autón!
- - jóval az indulás előtt tervezd meg az utadat!
- - csökkentsd a sebességet!
- - növeld a követési távolságot!
Emberünk szalagkorlát sérülést okozott, viszont nem is szólt. Ami azért gond, mert ezzel a többiek biztonságát is kockáztatta, hiszen így nem tudtunk azonnal beavatkozni és megjavítani a szalagkorlátot.
A közlekedés társas-játék! Mindenkit hazavárnak! Vigyázzunk egymásra!
forrás: MKIF Zrt. - Az ország útja



