A kompakt kategória villámos bestsellere most először lesz elérhető az új Opel Vizor dizájnnal és a folyamatosan megvilágított Opel Blitz logóval. Persze azért az új Astra többet villant ennél.
2026 az Astra éve lesz az Opelnél! A Mokka, a Frontera és a Grandland sikeres bevezetése után arra a megújult kompakt és népszerű modellre irányul majd a reflektorfény és a figyelem, melyet Rüsselsheimben terveztek, fejlesztettek és gyártanak. Mostantól – azaz januártól (a Brüsszeli Autószalontól) - még markánsabb dizájnnal, fejlettebb technológiával és nagyobb kényelemmel lesz elérhető.
A ’made in Germany’ modell külsejének egyik vitathatatlan fénypontja a folyamatosan megvilágított Opel Blitz logó és a jellegzetes márkaarc. Utóbbi, az Opel Vizor keskenyebb és karakteresebb lett, miközben a Blitz hangsúlyosan helyezkedik el annak középpontjában. A középső, immár megvilágított márkaembléma egyben fénycsíkok kiindulópontja is, amelyek vízszintesen a fényszórókba, függőlegesen pedig a motorháztető ívébe futnak. Ebből már kiderül, hogy a formatervezőket az extrém vagány Corsa GSE Vision Gran Turismo ihlette. Az eredmény pedig a látványos ’Opel Compass’, amely most először jelenik meg megvilágítva a jármű formai vezérmotívumaként, és amely hangsúlyosabb, mint valaha. Ettől az Astra még modernebbnek, még fejlettebnek tűnik. Az új 17 és 18 colos könnyűfém keréktárcsák szintén szemet gyönyörködtetőek, csakúgy, mint az új metálfények, a „Kontur White” és a „Klover Green”. Mindezek az opcionálisan elérhető kontrasztos fekete tetővel kombinálva tovább erősítik az Opel egyedi karakterét.
Az új Astrában megjelenő, az Opel Vizor mindkét oldalán alkalmazott világítástechnika egyedülálló a kompakt kategóriában: az innovatív Intelli-Lux HD világítás már az Astrához és az Astra Sports Tourerhez is megvásárolható. Az adaptív, vakításmentes led fényszórók több mint 50 000 elemből állnak, és még gyorsabban és pontosabban világítják meg az autó előtt haladó, valamint a szembejövő közlekedőket, mint a korábbi mátrix fénytechnológiák. Emellett a kocsi előtti fénykéve digitálisan állítható, így a rendszer kanyarodáskor intuitív módon segíti a vezető látását. A kormányzási szögtől függően egy további fénymodul is működésbe lép a megfelelő oldalon, oldalról még jobban megvilágítva az utat, ezzel megakadályozva a „fekete lyuk” kialakulását a kanyarban. “Rossz idő üzemmódban” az Intelli-Lux HD reagál az eső áztatta utak sajátosságaira is, ennek megfelelően állítja be a fényerősséget, hogy csökkentse a szembejövő forgalmat érintő vakító hatást. Mindemellett a nagy felbontású világítástechnológia kíméli az Astra jármű sofőrjének szemét is. Ennek oka, hogy a rendszer érzékeli az út mellett megjelenő közlekedési táblákat, és a LED-ek fényerejét úgy szabályozza, hogy a táblákról visszaverődő fény ne vakítsa el a vezetőt.
Az új dizájn az utastérben is visszaköszön. Az utasok még letisztultabb kabinban foglalhatnak helyet, ahol extra kényelmi funkciókkal is találkozhatnak. Minden változat nagyobb üléskomfortot kínál a korábbinál, hiszen a belépő szinttől alap az Opel által kifejlesztett Intelli-Seat ülés. Ezek egyedi jellemzője a közepén futó speciális bevágás, amely – mint az országúti kerékpárok nyeregkialakításánál – csökkenti a farokcsontra nehezedő nyomást. A szabadalmaztatott Intelli-Seat ergonómiai kialakítása a hosszú autózások során is biztosítja a maximális vezetési kényelmet. Mindemellett az Astra vásárlók személyre is szabhatják az üléskomfortjukat: Például a vezető és az első utas számára többféleképpen állítható, AGR-tanúsítvánnyal rendelkező ülések is rendelhetők - speciális ReNewKnit™ anyagból készült huzattal, többfokozatú ülésfűtéssel, elektropneumatikus deréktámasszal, masszázs- és memóriafunkcióval. A kiváló minőségű, velúr hatású anyag 100 százalékban újrahasznosított és újrahasznosítható, és a kompozit anyagokkal ellentétben bontáskor nem kell hosszú munkával elemeire válogatni. Mindez kisebbé teszi az Astra szén-dioxid-lábnyomát és segít a hulladéktermelés csökkentésében. A 100%-ban újrahasznosított üléshuzatok mellett számos más erőforrás-takarékos módon készített anyag jelenik meg az Astra belső terében. További pozitívum, hogy az utastér elemei, a multimédiás infotainment és az egyéb kezelőfelületek még áttekinthetőbbek és intuitívabbak lettek.
Az erőforrás-takarékosság szempontja az elektromos hajtásláncok portfóliójának továbbfejlesztése során is kiemelt figyelmet kapott. 58 kilowattórás akkumulátorával az Astra Electric helyi károsanyag-kibocsátás mentes hatótávolsága akár 454 kilométer is lehet– így a vezetője körülbelül 34 kilométerrel többet autózhat két töltőállomás között, mint eddig. Egy másik új és rendkívül hasznos funkciója a villany-Astrának, hogy most először a V2L – Vehicle to Load – funkció is beikszelhető a felszereltségi listán, melynek használatával külső eszközöket, például elektromos kerékpárokat vagy egyéb felszereléseket is lehet tölteni.
Természetesen az Opel Astra vásárlói továbbra is élvezhetik a kompakt bestseller már ismert termékelőnyeit. Változattól függően, lehajtott ülésekkel akár 1339 liternyi csomag is befér a ferdehátú modell hátsó részébe. Az Astra Sports Tourer raktere pedig akár 1634 literre növelhető. Emellett pedig a kompakt kombi hátsó üléstámlája rugalmasan, 40:20:40 arányban dönthető.
"Az új Opel Astra markánsabb, modernebb és fenntarthatóbb, mint valaha” – mondta Florian Huettl, az Opel vezérigazgatója. „Az olyan új dizájn- és technológiai újításokkal, mint a továbbfejlesztett márkaarcon megvilágított Opel Blitz vagy az innovatív Intelli-Lux HD világítás, magasabb szintre emeljük kompakt kategóriánk bestsellerét. Az új Astra inspirálni fogja a vásárlókat, és tovább erősíti évtizedes sikereinket a kompakt kategóriában.”



