A vadonatúj Trialmaster X az INEOS Grenadier modellcsalád eddigi legkomolyabb, leginkább kalandokra hangolt és legjobban felszerelt változata. Vásárlója mindent megkap alapból, mit egy valódi expedíciós terepjárótól elvárhat.

Az új csúcsmodell lényegében a Grenadier két karakteres kivitelének házassága. A Trialmaster eddig is a nyers terepképességekről szólt, míg a Fieldmaster inkább a komfortot és a kifinomultabb utastéri élményt helyezte előtérbe. A Trialmaster X most ezt a két filozófiát egyesíti.

Az eredmény egy olyan terepjáró lett, amely egyszerre készült sárba, sziklák közé, hegyi expedíciókra és hosszú országúti utazásokra is. Az autó nem csupán robusztus munkagép, hanem prémium hangulatú utazótárs is, amely a mindennapi használat során is magas komfortszintet kínál.

A Trialmaster X már első pillantásra kitűnik a Grenadier-palettából. Az exkluzív Trialmaster X emblémák mellett alapra a markáns Scottish White fényezést kapja, de három további – Devil Red, Magic Mushroom, Donny Grey - szín is választható hozzá. Megjelenése egyértelműen funkcionális, mégis elegáns. Nem divatterepjáró: minden részlete azt sugallja, hogy komoly igénybevételre tervezték. A kontrasztos tetőfényezés – Inky Black vagy Scottish White kivitelben – tovább hangsúlyozza az autó kettős karakterét.

Az INEOS nem spórolt a technikai tartalommal, a Trialmaster X olyan felszereléseket kínál alapból, amelyek sok konkurensnél drága extrának számítanak. Többek között első és hátsó differenciálzárral érkezik, ami extrém terepviszonyok között is biztosítja a megfelelő tapadást. A 17 colos könnyűfém felnikre szerelt BF Goodrich All-Terrain T/A KO3 gumik ugyancsak kifejezetten kemény off-road használatra készültek. A komoly terepezést segíti még a megemelt légbeömlő rendszer és az expedíciós kiegészítőkhöz kialakított infrastruktúra.

A Safari ablakok különleges hangulatot adnak az autónak, miközben praktikusak is szellőzés és kilátás szempontjából. A sötétített üvegek és a zárható pótkeréktároló doboz pedig egyszerre növelik a biztonságot és a használhatóságot.

A Trialmaster X egyik legnagyobb meglepetése az utastere. Miközben kívülről egy katonás, funkcionális expedíciós gépnek tűnik, belül prémium hangulat fogadja az utasokat. Az autó fekete vagy kéttónusú szürke-fekete bőrkárpitozással is rendelhető, a fűthető első ülések pedig hideg időben is kényelmessé teszik a hosszú túrákat. A prémium hangrendszer és a szőnyegborítású padló tovább emeli az utazási komfortot. Ez a kettősség teszi igazán különlegessé a modellt: miközben egy rendkívül kemény terepjáróról beszélünk, a hétköznapi használat során is kifinomult és élhető marad.

A Grenadier egyik legfontosabb tulajdonsága mindig is a teherbírás volt, és ez a Trialmaster X esetében sincs másként. Az újdonságon széria a vonóhorog, akár 7 tonnás össztömegű szerelvényt is képes mozgatni. Ez már a professzionális felhasználók számára is komoly érték. A felszereltség része az integrált első csörlő is, amely 5,5 tonnás kapacitással rendelkezik – ez terepen vagy mentési helyzetekben hatalmas segítséget jelenthet. Azok számára pedig, akik rosszabb üzemanyag-minőségű régiókban használják az autót, továbbra is elérhető benzinszűrő és dízel vízleválasztó rendszer is.

Lynn Calder, az INEOS Automotive vezérigazgatója szerint a Trialmaster X a Grenadier-fejlesztés következő logikus lépcsőfoka: „Három évvel a bevezetés után tovább fejlesztjük a Grenadier modellcsaládot, és a vásárlói visszajelzések alapján szélesítjük annak vonzerejét. A 2026-os fejlesztésekre építve a Trialmaster X lett a tökéletes univerzális modell: a terepképességek, a prémium komfort és a kalandvágy végső kombinációja.”



